MISS PRINCESS OF THE WORLD

Úřadující vítězkou Miss Princess of the World je slečna Andella Chileshe Matthews ze Zambie.

Úvodní stránka » News » Princess Golf Academy 2016

Princess Golf Academy 2016

V malebném prostředí Zámku Šilheřovice patřil celý nádherný slunečný den 25. červen 2016 především novým netradičním golfistům, kterými se kromě MISS staly především děti z dětských domovů, charit a nízkoprahových zařízení ( DD Čeladná, DD Úsměv Slezská Ostrava, DD Frýdek- Místek, CVČ Směr Ostrava-Bělský les, CHS  Michala Magone Ostrava).

Organizátoři nadnárodního projektu Miss Princess of the World, společně s partnery ROTSCHILD GOLF CLUB a PARK GOLF CLUB ŠILHEŘOVICE zde uspořádali další atraktivní sportovně zábavnou charitativní akci pod názvem PRINCESS GOLF ACADEMY 2016. Cílem akce, uspořádané na jednom z nejstarších a nejromantičtějších golfových hřišť u nás, bylo umožnit dětem i hostům naučit se pohybovat v golfovém prostředí, vcítit se do správné golfové atmosféry a poznat základní golfová pravidla. Za dohledu a vedení trenérů ( Mgr. Věra Jirešová, Ing. Ondra Chlebiš, Hana Maixnerová, Adam Macháč a Vojtěch Antoš) pak měli všichni účastníci akademie možnost se naučit začátky golfové hry.

Hřiště se nachází v obci Šilheřovice 15 km severně od Ostravy v kouzelném prostředí zámeckého parku s dominantou Rothschildova zámku. Jako evropská kulturní památka zařazená do kolekce NATURA 2000 je tu zámecký park založený Friedrichem z Eichendorfu, který poté další vlastníci

Rothschildové upravili.  Ve vzácné symbióze s nádhernými staletými duby, jasany, lípami a vzácnými dřevinami z celého světa poskytujícími příjemný stín se zde snoubí golfové hřiště

založené v roce 1970 Ing. Janem Cieslarem. Účastníci však mohli využívat jak oficiálního 18-ti jamkového hřiště, tak i 9-jamkové golfové akademie.

Organizátoři připravili vše a zajistili nejen dopravu účastníků či sportovní aktivity s cenami, ale jako dárek pro nové golfisty jim přichystali i golfové oblečení či celodenní golfový VIP catering.

Hned po oficiálním zahájení s moderátorem Josefem Bittalou a marshallem hřiště Miroslavem Tošerem si jako výbornou rozcvičku před namáhavými golfovými švihy děti nenechaly ujít připravené adrenalinové aktivity. Poté přišel čas na základy golfové hry v rámci PRINCESS GOLF ACADEMY 2016.  Pro ty, kdo golfové hole drželi poprvé, to rozhodně nebylo tak jednoduché jak se zdá, nějaký ten driving, chipping či patování, ….

Všechny děti si předem přály hezké počasí a tak se i sluníčko rozhodlo, že bude malým golfistům naplno svítit, zřejmě aby dobře viděli na míčky. Aby však tepla nebylo přespříliš a aby děti i MISS dodržovaly správný pitný režim, byla tady speciální golfová vozítka s krásnou obsluhou.

Protože golf je přece jen sport, je nutno pravidelně doplňovat kalorie.  V Loveckém zámečku byl proto připraven kompletní VIP catering, předvedli se i BARMANI ZLÍN, kteří tentokráte všem míchali převážně ovocné koktejly. Aby všem chutnalo i dobře se hrálo, bavila golfisty harmonikářka speciálně pro tento turnaj složenou písničkou.

Odpoledne šlo do tuhého, všichni se na 9-ti jamkách metodou canon start zúčastnili oficiálního golfového turnaje. Pravda, profesionální golfisté by se možná podivovali nad stylem některých našich hráčů, ale golf je přece sport gentlemanů a slabším nikdo nemá co namítat.  I takový Rory Mc Ilroy či Tiger Woods vědí, že každý začátek je těžký, takže … hezkou hru !!!

Je dobojováno, sečteny výsledky a zbývá slavnostní ukončení. Na červeném koberci a schodech Zámku Šilheřovice, který se tyčí přímo uprostřed hřiště si všichni golfisté připili sklenkou sektu (dnes nealkoholického) a pak nastalo vytoužené vyhlašování a předávání cen. Společně s kandidátem na senátora panem Ing. Bc. Josefem Pravdou pak prezident soutěže Ing. Viktor Krča předal nejen ceny nejlepším hráčům, ale i dárky všem dětem, aby nikdo neodešel domů s prázdnou.

 

Poděkování patří nejen celoročním partnerům projektu, ale především společnostem:

REMARKPLAST COMPOUNDING, TOMFRUIT, THERM, ABC TAXES, ANTONÍN HRBÁČ, PLEVA, MARLENKA, ACOUSTIQUE QUALITY, HERBA ALKO, RAISTEN, PEPSI, PILSNER URQUELL, AUTO TOMAN, GOLF PROFI a JC TRANS.

Závěrem nutno říci, že akce se povedla, děti, MISS i hosté si mohli užít celý den jako golfisté s VIP servisem a jistě si budou pamatovat plno zážitků. Kdo ví, možná z nich jednou budou světoví golfisté, přejme jim to. Tak zase někdy příště nashledanou … 

golf academy

O soutěži

Partneři

logo-remarkplast-compouding Satum

Více >>

News

PRINCESS GOLF ACADEMY 2017

19.6.2017

archiv