MISS PRINCESS OF THE WORLD

Úřadující vítězkou Miss Princess of the World je slečna Andella Chileshe Matthews ze Zambie.

Úvodní stránka » Média » Praha bude městem princezen

Praha bude městem princezen

logo Miss Princess of the World

Ode dneška bude naše hlavní město hostit nejkrásnější dívky světa, které přiletí na světové finále soutěže krásy pro dívky ve věku 16 až 23 let Princess of the World aneb Miss Europe & World – Junior 2009.

Teď jsme v situaci, kdy řešíme přílety finalistek a tak podobně. Oficiálně jsme měli potvrzený přílet 39 finalistek, u 40 dívky jsme řešili problém s vízem, ale i ten se nám nakonec podařilo vyřešit. Nakonec tedy budeme mít 40 finalistek jedna dívka dorazí se zpožděním až zítra. Zároveň doufáme, že se na příletech neodrazí aktuální světový fenomén, což je chřipka H1N1. Proto jsme zavedli také příslušná opatření v rámci hygieny atd.,“ prozradil nám pan inženýr Viktor Krča, prezident soutěže a zároveň následně potvrdil předpoklad, že na zádrhele jsou organizátoři akce za sedm let existence již celkem zvyklí: „Za dobu co tuto akci děláme, jsme se vždy setkali s nějakým problémem, jedná se přece jen o multikulturní záležitost. Máme děvčata z různých koutů světa, takže musíme mimo jiné respektovat některé krajové zvláštnosti, vyznání, záležitosti jídelníčku, máme tu také věci politické, tzn. musíme dávat pozor na jejich bezpečnost… je to poměrně rozsáhlé. Na druhou stranu, zatím se nám vždy podařilo takovéto problémy vyřešit.

Po příletu dívky čeká náročný čtrnáctidenní program, který bude oficiálně zahájen ve středu 16.září, kdy bude rovněž spuštěno oficiální hlasování na internetu Miss Foto. Kromě oficiálních společenských a promotion akcí, dívky čeká např. exkurze atomového reaktoru, outdoorový program a sportovní aktivity při nichž budou mít dívky příležitost otestovat také svou fyzickou zdatnost.

Během programu proběhnou také doprovodné soutěže: při návštěvě hradu Svojanov a města Poličky bude zvolena Princezna hradu Svojanov; a poté v Tylově domě v Poličce proběhne přehlídka volných disciplín a vítězka získá titul Miss Talent.

V rámci světového finále dívky čeká ještě PC disciplína, při které dívky musí prokázat znalost práce s počítačem. Jak nám sdělil prezident soutěže, získali organizátoři pro tento ročník zajímavého mediálního partnera – vydavatelství Cpress Média, které v zastoupení svými IT redakcemi Computer, Živě.cz a lifestylovým webovým magazínem Ženy.cz převzalo také odbornou garanci a tvorbu koncepce právě PC disciplíny.

Celá akce vyvrcholí finálovým galavečerem 26.9.2009 v TOP HOTELU Praha & Congress Centre **** s klasickými disciplínami – módní přehlídkou, rozhovorem s moderátory Janem Čenským a Michaelou Ochotskou a promenádou v plavkách za účasti mezinárodní poroty. Porota bývá každoročně složena z významných osobností mezi něž patří osobnosti českého showbussinesu, např. Felix Slováček, Andrea Kalivodová, velvyslanci, zahraniční partneři, atd. Svou účast v porotě letošního ročníku soutěže rovněž potvrdila loňská vítězka z Venezuely – Solange Elizabeth Romero Martinez a primátor hlavního města Prahy Pavel Bém. Gerálními partnery letošního světového finále jsou společnosti Geofin a LR Buksa & Partner.

Českou republiku bude reprezentovat osmnáctiletá studentka ze Strakonic Michaela Haladová, která v červnu vyhrála české finále této soutěže.

O soutěži

Partneři

logo-remarkplast-compouding Satum

Více >>

News

Princess Golf Academy 2017

27.6.2017

archiv